Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu yıl 21. kez düzenlenen Mercedes-Benz Ege Kupası'nda U16 Milli Takımımız, Kore Cumhuriyeti'ni finalde 2-1 mağlup ederek şampiyon oldu.
Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası'ndaki final karşılaşmasında Milli Takımımız Melih Bostan'ın 20.ve 74 dakikalarda attığı iki golle mutlu sona ulaştı.
Turnuvada şampiyon olan Milli Takımımıza madalyaları ile şampiyonluk kupasını, Türkiye Futbol Federasyonu Genç Milli Takımlar ve Futbol Gelişim Direktörlüğü Koordinatörü Oğuz Çetin ile Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan birlikte verdi.
Turnuvanın en skorer oyuncusu milli takımımızdan 4 golle Melih Bostan olurken, aynı oyuncumuz final karşılaşmasının da en değerli oyuncusu seçildi. İrlanda Cumhuriyeti de turnuvanın en centilmen takımı seçildi.
Türkiye 2 -1 Kore Cumhuriyeti
Stat: Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi
Hakemler: Emre Bulut, Atakan Tutan, Tahir Atakan Açık
Türkiye: Emre Bilgin - Ersin Yılmaz, Emir Ortakaya, Buğra Çağlıyan (Dk.41 Adem Metin Türk), Necati Bilgiç, Melih Bostan, Mahmut Afşar (Dk.41 Yiğit Kerem), Ahmet Buğra Güven, Hamza Yiğit Akman, Ulusoy Mert Kabasakal (Dk.59 Ahmet Karademir), Efe Birinci
Kore Cumhuriyeti: Park Manho - Jang Seokhwan, Kim Jisoo, Kim Raewoo, Her Dongmin, Son Hwi, Chang Hamın (Dk.68 Lee Kyudong), Kim Jinyeop (Dk.59 Lee Sumin), Park Janghangyeol, Cho Youngkwang (Dk.19 Park Gyeom), Kim Dohyun
Sarı Kart: Buğra Çağlayan, Ahmet Buğra Güven, Ersin Yılmaz (Türkiye), Her Dongmin
Goller: Dk.20 ve 74 Melih Bostan (Türkiye), Dk.50 Chang Hamin
21. Mercedes-Benz Ege Kupası Fikstür ve Puan Cetveli |
A GRUBU |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
B GRUBU |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1. Türkiye |
3 |
2 |
1 |
0 |
4 |
2 |
7 |
1. Kore Cum. |
3 |
3 |
0 |
0 |
8 |
1 |
9 |
2. İrlanda C. |
3 |
2 |
0 |
1 |
5 |
1 |
6 |
2. Arnavutluk |
3 |
2 |
0 |
1 |
2 |
2 |
6 |
3. Tanzanya |
3 |
1 |
1 |
1 |
6 |
5 |
4 |
3. Ukrayna |
3 |
1 |
0 |
2 |
1 |
4 |
3 |
4. Kosova |
3 |
0 |
0 |
3 |
2 |
8 |
0 |
4. Makedonya |
3 |
0 |
0 |
3 |
1 |
5 |
0 | |
Tarih-Saat |
Grup |
Takım |
Skor |
Takım |
Stat / Yer |
15.01.2020 - 12.30 |
A |
İrlanda C. |
1-0 |
Tanzanya |
Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası - 1 |
15.01.2020 - 12.30 |
B |
Ukrayna |
0-3 |
Kore C. |
Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5 |
15.01.2020 - 15.15 |
A |
Türkiye |
1-0 |
Kosova |
Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası - 2 |
15.01.2020 - 15.15 |
B |
Arnavutluk |
1-0 |
Makedonya |
Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5 |
17.01.2020 - 12.30 |
A |
Kosova |
2-4 |
Tanzanya |
Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası - 1 |
17.01.2020 - 12.30 |
B |
Makedonya |
1-3 |
Kore C. |
Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5 |
17.01.2020 - 15.15 |
A |
Türkiye |
1-0 |
İrlanda C. |
Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası - 2 |
17.01.2020 - 15.15 |
B |
Ukrayna |
0-1 |
Arnavutluk |
Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5 |
19.01.2020 - 12.00 |
A |
İrlanda C. |
4-0 |
Kosova |
Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası - 1 |
19.01.2020 - 12.00 |
B |
Makedonya |
0-1 |
Ukrayna |
Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5 |
19.01.2020 - 14.30 |
A |
Tanzanya |
2-2 |
Türkiye |
Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası - 2 |
19.01.2020 - 14.30 |
B |
Kore C. |
2-0 |
Arnavutluk |
Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5 |
21.01.2020 - 12.00 |
7-8.'lik maçı |
Makedonya |
4-6 |
Kosova |
Altınordu Doğan Emültay Sahası -3 - Suni Çim |
21.01.2020 - 12.00 |
5-6.'lık maçı |
Ukrayna |
0-1 |
Tanzanya |
Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5 |
21.01.2020 - 12.00 |
3-4.'lük maçı |
İrlanda C. |
3-0 |
Arnavutluk |
Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası - 1 |
21.01.2020 - 14.30 |
Final |
Kore C. |
1-2 |
Türkiye |
Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası - 2 |