TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu Fikstür ve Puan Cetveli
Takımlar O G B M A Y P
1.FRANSA 2 2 0 0 8 1 6
2.TÜRKİYE 2 2 0 0 6 0 6
3.ARNAVUTLUK 2 1 0 1 3 2 3
4.İZLANDA 2 1 0 1 2 4 3
5.ANDORRA 2 0 0 2 0 5 0
6.MOLDOVA 2 0 0 2 1 8 0
Tüm Maçlar
22.03.2019 22:45
Stadionul Zimbru -Kişinev
H
MOLDOVA
1 - 4
FRANSA

22.03.2019 22:45
Estadi Nacional - Andorra la Vella
H
ANDORRA
0 - 2
İZLANDA

22.03.2019 22:45
Loro Boriçi Stadium - İşkodra
H
ARNAVUTLUK
0 - 2
TÜRKİYE

25.03.2019 20:00
Eskişehir Yeni Stadyumu
H
TÜRKİYE
4 - 0
MOLDOVA

25.03.2019 22:45
Stade de France - Saint-Denis
H
FRANSA
4 - 0
İZLANDA

25.03.2019 22:45
Estadi Nacional - Andorra la Vella
H
ANDORRA
0 - 3
ARNAVUTLUK

08.06.2019 16:00
Laugardalsvöllur - Reykjavik
H
İZLANDA
-
ARNAVUTLUK

08.06.2019 19:00
Stadionul Zimbru - Chisinau
H
MOLDOVA
-
ANDORRA

08.06.2019 21:45
Konya Büyükşehir Belediye
H
TÜRKİYE
-
FRANSA

11.06.2019 21:45
Laugardalsvöllur - Reykjavik
H
İZLANDA
-
TÜRKİYE

11.06.2019 21:45
Estadi Nacional - Andorra la Vella
H
ANDORRA
-
FRANSA

11.06.2019 21:45
Elbasan Arena - Elbasan
H
ARNAVUTLUK
-
MOLDOVA

07.09.2019 19:00
H
İZLANDA
-
MOLDOVA

07.09.2019 21:45
H
TÜRKİYE
-
ANDORRA

07.09.2019 21:45
H
FRANSA
-
ARNAVUTLUK

10.09.2019 21:45
H
MOLDOVA
-
TÜRKİYE

10.09.2019 21:45
H
FRANSA
-
ANDORRA

10.09.2019 21:45
H
ARNAVUTLUK
-
İZLANDA

11.10.2019 21:45
H
TÜRKİYE
-
ARNAVUTLUK

11.10.2019 21:45
H
İZLANDA
-
FRANSA

11.10.2019 21:45
H
ANDORRA
-
MOLDOVA

14.10.2019 21:45
H
MOLDOVA
-
ARNAVUTLUK

14.10.2019 21:45
H
İZLANDA
-
ANDORRA

14.10.2019 21:45
H
FRANSA
-
TÜRKİYE

14.11.2019 20:00
H
TÜRKİYE
-
İZLANDA

14.11.2019 22:45
H
FRANSA
-
MOLDOVA

14.11.2019 22:45
H
ARNAVUTLUK
-
ANDORRA

17.11.2019 22:45
H
MOLDOVA
-
İZLANDA

17.11.2019 22:45
H
ANDORRA
-
TÜRKİYE

17.11.2019 22:45
H
ARNAVUTLUK
-
FRANSA

EURO 2020 FİNALLERİNE KATILIM HAKKI NASIL ELDE EDİLECEK?

Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar (20 takım), final turnuvasına doğrudan katılma hakkını elde edecek.

Kalan dört takım ise, Mart 2020'de oynanacak UEFA Uluslar Ligi'nden gelecek takımların oynayacağı play-off karşılaşmaları yoluyla belirlenecek.

Kasım ayı içerisinde grup maçları tamamlanan UEFA Uluslar Ligi'nde kendi liglerindeki gruplarını birinci bitirmiş 16 takım, mevcut durumda play-off müsabakalarına katılma hakkını elde etti. Ancak bu takımlardan grup elemeleri vasıtasıyla UEFA EURO 2020'ye doğrudan katılma hakkı kazanan olduğu takdirde, yerlerini kendi liglerinde en iyi sıralamaya sahip bir sonraki takım alacak. Bir ligden (A-B-C-D) play-off oynayacak yeterli takım sayısına ulaşılamadığı takdirde, başka ligde bulunan ve UEFA Uluslar Ligi genel sıralamasında üstte yer alan ülke, ilgili ligin play-off maçlarına alınacak.

EURO 2020 ELEMELERİ MÜSABAKA TAKVİMİ

1. Hafta: 21-23 Mart 2019

2. Hafta: 24-26 Mart 2019

(UEFA Uluslar Ligi Yarı Finalleri: 5-6 Haziran 2019)

3. Hafta: 7-8 Haziran 2019

(UEFA Uluslar Ligi Final/Üçüncülük Maçı: 9 Haziran 2019)

4. Hafta: 10-11 Haziran 2019

5. Hafta: 5-7 Eylül 2019

6. Hafta: 8-10 Eylül 2019

7. Hafta: 10-12 Ekim 2019

8. Hafta: 13-15 Ekim 2019

9. Hafta: 14-16 Kasım 2019

10. Hafta: 17-19 Kasım 2019


EURO 2020 ELEME GRUPLARI

A Grubu: İngiltere, Çekya, Bulgaristan, Karadağ, Kosova

B Grubu: Portekiz, Ukrayna, Sırbistan, Litvanya, Lüksemburg

C Grubu: Hollanda, Almanya, Kuzey İrlanda, Estonya, Beyaz Rusya

D Grubu: İsviçre, Danimarka, İrlanda Cumhuriyeti, Gürcistan, Cebelitarık

E Grubu: Hırvatistan, Galler, Slovakya, Macaristan, Azerbaycan

F Grubu: İspanya, İsveç, Norveç, Romanya, Faroe Adaları,Malta

G Grubu: Polonya, Avusturya, İsrail, Slovenya, Makedonya, Letonya

H Grubu: Fransa, İzlanda, Türkiye, Arnavutluk, Moldova, Andorra

I Grubu: Belçika, Rusya, İskoçya, Kıbrıs Rum Kesimi, Kazakistan, San Marino

J Grubu: İtalya, Bosna Hersek, Finlandiya, Yunanistan, Ermenistan, Lihtenştayn

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.