U19 Milli Takımımız, Gürcistan'da oynanan UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Elemeleri Elit Tur 1. Grup'taki ilk maçında Portekiz'e 6-1 mağlup oldu.
Başkent Tiflis'teki Mikheil Meskhi 2 Stadyumu'nda oynanan ve Almanya Futbol Federasyonu'ndan Daniel Siebert yönettiği maçta tek golümüzü 36. dakikada Oğulcan Çağlayan kaydederken, Portekiz'in golleri 11 ve 55. dakikalarda (Penaltıdan) Pedro Rodrigues, 23. dakikada Paulo Henrique, 33. dakikada Alexandre Silva, 61. dakikada Diogo Jota ve 82. dakikada Flavio Silva attı.
Millilerimiz gruptaki ikinci maçını 31 Mayıs Pazar günü İspanya ile oynayacak.
Türkiye: 1-Uğurcan Çakır, 2-Sefa Nihat İşci, 3-Mete Çelik (Dk.71 13-Savaş Polat), 5-Çağlar Söyüncü, 6- Doğan Erdoğan (k), 7-Melih Okutan, 8-Hüseyin Altuğ Taş (Dk.46 16-Cengiz Ünder), 9- Oğulcan Çağlayan, 10-Burak Çamoğlu, 11-İsmail Köse (Dk.57 18-Deniz Hümmet), 14-Ali Aytemur
Portekiz: 1-Joel, 2-Jorge Silva 3-Ruben Dias, 4-Diogo Sousa, 6-Gilson Costa, 8-Pedro Rodrigues, 9-Alexandre Silva, 14-Dalcio Gomes, 16-Paulo Henrique, 17-Gil Dias, 18-Diogo Jota
Teknik Direktör Vedat İnceefe yönetimindeki U19 Milli Takımımızın aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:
Adı Soyadı |
Kulübü |
Mevki |
Doğum Tarihi |
Cengiz ÜNDER |
Altınordu A.Ş. |
Orta Saha |
14.07.1997 |
Çağlar SÖYÜNCÜ |
Altınordu A.Ş. |
Defans |
23.05.1996 |
Veysel SAPAN |
Beşiktaş A.Ş. |
Kaleci |
11.01.1996 |
İsmail KÖSE |
Manisaspor |
Forvet |
01.01.1996 |
Mete ÇELİK |
VfB Stuttgart |
Defans |
08.10.1996 |
Mehmet Feyzi YILDIRIM |
Eskişehirspor |
Orta Saha |
23.01.1996 |
Melih OKUTAN |
Fenerbahçe A.Ş. |
Orta Saha |
01.07.1996 |
Ramazan CİVELEK |
Fenerbahçe A.Ş. |
Orta Saha |
22.01.1996 |
Savaş POLAT |
Fenerbahçe A.Ş. |
Defans |
14.04.1997 |
Oğulcan ÇAĞLAYAN |
Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor |
Forvet |
22.03.1996 |
Ali AYTEMUR |
İnegölspor |
Defans |
03.04.1996 |
Hüseyin Altuğ TAŞ |
İstanbul Başakşehir A.Ş. |
Orta Saha |
10.01.1996 |
Burak BEKAROĞLU |
Sakaryaspor A.Ş. |
Defans |
16.04.1997 |
Doğan ERDOĞAN |
Samsunspor |
Orta Saha |
22.08.1996 |
Uğurcan ÇAKIR |
Trabzonspor A.Ş. |
Kaleci |
05.04.1996 |
Burak Can ÇAMOĞLU |
Borussia Dortmund |
Orta Saha |
05.10.1996 |
Sefa Nihat İŞCİ |
SV Zulte-Waregem |
Defans |
26.03.1996 |
Deniz HÜMMET |
ES Troyes AC |
Forvet |
13.09.1996 |
UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Elemeleri Elit Tur 1. Grup puan cetveli ve maç takvimi:
Takımlar |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1. Portekiz |
1 |
1 |
0 |
0 |
6 |
1 |
3 |
2. İspanya |
1 |
1 |
0 |
0 |
4 |
1 |
3 |
3. Gürcistan |
1 |
0 |
0 |
1 |
1 |
4 |
0 |
4. Türkiye |
1 |
0 |
0 |
1 |
1 |
6 |
0 |
Tarih-Saat |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat / Yer |
29.05.2015-13:00 TSİ |
Portekiz |
6-1 |
Türkiye |
Mikheil Meskhi -2 / Tiflis |
29.05.2015-16:00 TSİ |
İspanya |
4-1 |
Gürcistan |
Mikheil Meskhi / Tiflis |
31.05.2015-13:00 TSİ |
İspanya |
- |
Türkiye |
Mikheil Meskhi -2 / Tiflis |
31.05.2015-16:00 TSİ |
Gürcistan |
- |
Portekiz |
Mikheil Meskhi / Tiflis |
03.06.2015-16:00 TSİ |
Portekiz |
- |
İspanya |
Mikheil Meskhi -2 / Tiflis |
03.06.2015-16:00 TSİ |
Türkiye |
- |
Gürcistan |
Mikheil Meskhi / Tiflis |
28 takım 4'erli olarak 7 grupta mücadele edeceği UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Elemeleri Elit Tur maçları sonunda gruplarını lider tamamlayan 7 ekip, 6-19 Temmuz tarihleri arasında Yunanistan'da yapılacak finallerde mücadele etmeye hak kazanacak. Ev sahibi Yunanistan, finallere direkt olarak katılacak.