Teknik Direktör Fatih Eser yönetimindeki Ulusal Karma Milli Takımımız, Türkmenistan'da düzenlenen Başkanlık Kupası'ndaki ilk maçında Ermenistan'ın Gandzasar Kapan takımı ile 1-1 berabere kaldı. Karşılaşmada golümüzü 8. dakikada Çağrı Yakın kaydederken, Gandzasar Kapan'ın golü 80. dakikada geldi.
Ulusal Karma Milli Takımımız 22 Şubat tarihinde Tacikistan'ın Vakhsh takımı ile karşılaşacak. Olimpiyat Stadı'ndaki karşılaşma saat 15.00'te başlayacak.
Ulusal Karma Milli Takımı aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi:
Ceyhun DEMİRCAN, İsa BAĞCI (Bursaspor), Emirhan ERGÜN (Galatasaray A.Ş.), Mahmut Ertuğrul TAŞKIRAN (Fenerbahçe), Barış MEMİŞ (Trabzonspor A.Ş.), Hakan AKMAN (Samsunspor), Seçkin GETBAY (Hacettepe Spor), Uğur DEMİROK (Kartalspor), Çağrı YARKIN (Çaykur Rizespor A.Ş.), Arda YAVUZ (Pursaklarspor A.Ş.), Uygar Rıza ARSLAN (Kastamonuspor), Ömer SÜMER (Mardinspor), İbrahim Halil ÇOLAK (Ahead Eagles), İshak DOĞAN (Arminia Bielefeld), Mehmet BOZTEPE (B.Dortmund), Metin CANER (FC Sarrabourg), Selim AYDEMİR (Hallescher FC), Süleyman ÇELİKYURT (Hannover 96), Bahattin KÖSE (RW Ahlen).
Ulusal Milli Takımımızın yanı sıra Altynasyr (Türkmenistan), Nebitchi (Türkmenistan), Ekranas Panevezys (Litvanya), Gandzasar Kapan (Ermenistan), Okjetpes (Kazakistan), Vakhsh (Tacikistan) ve Abdysh-Ata (Kırgızistan) takımlarının katılacağı Türkmenistan Başkanlık Kupası 2010 Turnuvası grupları ve maç takvimi şöyle:
A Grubu |
B Grubu |
Altynasyr (Türkmenistan) |
Nebitchi (Türkmenistan) |
Ulusal Karma (Türkiye) |
Ekranas Panevezys (Litvanya) |
Gandzasar Kapan (Ermenistan) |
Okjetpes (Kazakistan) |
Vakhsh (Tacikistan) |
Abdysh-Ata (Kırgızistan) |
Tarih-Grup |
Stat |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
20.02.2010 15:00 A Grubu |
Olimpiyat Stadı |
Altynasyr |
2-0 |
Vakhsh |
20.02.2010 18:00 A Grubu |
Olimpiyat Stadı |
Ulusal Karma |
1-1 |
Gandzasar Kapan |
21.02.2010 14:00 B Grubu |
Olimpiyat Stadı |
Ekranas Pan. |
1-1 |
Okjetpes |
21.02.2010 18:00 B Grubu |
Olimpiyat Stadı |
Nebitchi |
1-0 |
Abdysh-Ata |
22.02.2010 15:00 A Grubu |
Olimpiyat Stadı |
Vakhsh |
- |
Ulusal Karma |
22.02.2010 18:00 A Grubu |
Olimpiyat Stadı |
Altynasyr |
- |
Gandzasar Kapan |
23.02.2010 15:00 B Grubu |
Olimpiyat Stadı |
Ekranas Pan. |
- |
Abdysh-Ata |
23.02.2010 18:00 B Grubu |
Olimpiyat Stadı |
Nebitchi |
- |
Okjetpes |
24.02.2010 15:00 A Grubu |
Olimpiyat Stadı |
Gandzasar Kapan |
- |
Vakhsh |
24.02.2010 18:00 A Grubu |
Olimpiyat Stadı |
Ulusal Karma |
- |
Altynasyr |
25.02.2010 15:00 B Grubu |
Olimpiyat Stadı |
Abdysh-Ata |
- |
Okjetpes |
25.02.2010 18:00 B Grubu |
Olimpiyat Stadı |
Ekranas Pan. |
- |
Nebitchi |
26.02.2010 15:00 Yarı Final |
Olimpiyat Stadı |
A Grubu 1.Si |
- |
B Grubu 2.Si |
26.02.2010 18:00 Yarı Final |
Olimpiyat Stadı |
B Grubu 1.Si |
- |
A Grubu 2.Si |
28.02.2010 14:00 3-'lük-4.'lük |
Olimpiyat Stadı |
Yarı Final Mağlubu |
- |
Yarı Final Mağlubu |
28.02.2010 17:00 FİNAL |
Olimpiyat Stadı |
Yarı Final Galibi |
- |
Yarı Final Galibi |
Not: Maçların başlama saati yerel saate göredir.
Kafile:
KAFİLE BAŞKANI |
: Sami ÇÖLGEÇEN |
DIŞ İLİŞKİLER |
: Ahmet ÖKSÜZ |
GENÇ MİLLİ TAKIMLAR İDARİ SOR. |
: Timuçin KALENDER |
TEKNİK SORUMLU |
: Fatih ESER |
TEKNİK DİREKTÖR |
: Güngör ŞAHİNKAYA |
KALECİ ANTRENÖRÜ |
: Mehmet TEZCAN |
DOKTOR |
: Metin ERGÜN |
MASÖR |
: Levent GÜRBÜZ |
MALZEMECİ |
: Mustafa GÜLEN |