U17 Kız Milli Takımımız, Portekiz'de düzenlenen UEFA U17 Gelişim Turnuvası'ndaki üçüncü ve son maçında İsveç'e 1-0 yenildi. Mangualde şehrindeki Municipial Stadı'nda oynanan karşılaşmada İsveç'in golünü Bata Olsson attı.
Millilerimiz, turnuvadaki ilk maçında Rusya'yı 2- 1 yenmiş, ikinci maçında ise normal süresi 2-2 berabere biten karşılaşma sonrası yapılan penaltı atışlarında Portekiz'e 5-4 mağlup olmuştu. Milli Takımımız bu sonuçlarla grubu ikinci sırada tamamladı.
Türkiye: 1- Sude Sözüdoğru, 2- Büşra Kuru, 4- İlayda Ekmekci, 5- Havane Dilbe, 8- Rabia Yılmaz, 9- Melike Öztürk, 10- Ece Tekmen, 13- Ferda Çevik, 16- Rabiya İsgi (Dk. 70 6- Şehriban Dülek) , 17- Elif Keskin, 20- Birsen Bozbal (Dk. 41 19- Benan Altıntaş).
Teknik Direktör Necla Güngör Kırağası yönetimindeki U17 Kız Milli Takımı'nın aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyordu:
Oyuncu Adı Soyadı |
Kulübü |
Mevki |
Doğ. Tar. |
Senem Pınar ÖZER |
BEŞİKTAŞ A.Ş. |
KALECİ |
31.01.2001 |
Sude Nur SÖZÜDOĞRU |
HOROZKENT SPOR |
KALECİ |
10.06.2002 |
Aze Sude SAYAN |
DUDULLU |
DEFANS |
10.11.2001 |
Didem DÜLBER |
FOMGET GENÇLİK VE SPOR |
DEFANS |
21.03.2002 |
Ferda İpek ÇEVİK |
DUDULLU |
DEFANS |
14.05.2001 |
Havane DİLBE |
HOROZKENT SPOR |
DEFANS |
08.03.2001 |
Büşra KURU |
TSG 1899 HOFFENHEİM |
DEFANS |
24.10.2001 |
İrem YILMAZ |
GÜLİZAR HASAN YILMAZ SPOR LİSESİ GENÇLİK VE SPOR |
DEFANS |
16.03.2001 |
Raziye KABAK |
HOROZKENT SPOR |
DEFANS |
28.05.2001 |
İlayda EKMEKCİ |
FOMGET GENÇLİK VE SPOR |
DEFANS |
27.04.2001 |
Tülay KARAALİOĞLU |
GİRESUN SANAYİSPOR |
ORTA SAHA |
17.10.2001 |
Rabia Nur YILMAZ |
FOMGET GENÇLİK VE SPOR |
ORTA SAHA |
12.04.2001 |
Şehriban DÜLEK |
PENDİK ÇAMLIK SPOR |
ORTA SAHA |
02.02.2001 |
Rabiya İSGİ |
HOROZKENT SPOR |
ORTA SAHA |
13.10.2002 |
Elif KESKİN |
BEŞİKTAŞ A.Ş. |
ORTA SAHA |
12.01.2002 |
Ceren KUVVET |
TRABZON İDMANOCAĞI |
ORTA SAHA |
20.01.2001 |
İrem YILMAZ |
KARADENİZ EREĞLİ BELEDİYE SPOR |
ORTA SAHA |
12.03.2002 |
Birsen BOZBAL |
FOMGET GENÇLİK VE SPOR |
ORTA SAHA |
17.08.2001 |
Dilara Anna Aleyna LÜPGES |
VFL BORUSSİA MÖNCHENGLADBACH |
ORTA SAHA |
11.04.2001 |
Benan ALTINTAŞ |
FOMGET GENÇLİK VE SPOR |
ORTA SAHA |
10.11.2001 |
Dilara AKGÜMÜŞ |
SC VİCTORİA |
ORTA SAHA |
12.02.2001 |
Melike ÖZTÜRK |
İNCİRLİOVA BELEDİYESPOR |
FORVET |
01.04.2001 |
Ece TEKMEN |
KOCAELİ HARB-İŞ SPOR |
FORVET |
23.02.2002 |
Berfin GÜMÜŞGÜL |
ÇAMLICA GENÇLİK VE SPOR |
FORVET |
01.01.2001 |
Maç Programı:
Tarih-Saat |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat |
12.05.2017-19.00 TSİ |
Rusya |
1-2 |
Türkiye |
Municipial Stadı/Seia |
14.05.2017-13.00 TSİ |
Portekiz |
2-2 (P. 5-4) |
Türkiye |
Municipial Stadı/Seia |
16.05.2017-11.45 TSİ |
İsveç |
1-0 |
Türkiye |
Municipial Stadı/Mangualde |