Kadın U19 Milli Takımımız, Moldova'da düzenlenen UEFA Kadınlar U18 Gelişim Turnuvası'daki üçüncü ve son maçında Romanya'yı 7-0 mağlup ederek turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.
Zimburu 2 Stadyumu'nda oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın gollerini 4. dakikada Selin Sivrikaya, 8. dakikada Ebru Topçu, 73. dakikada Birsen Yavaş, 44. dakikada Zelal Baturay, 47 ve 17. dakikalarda Selin Dişli ile 80. dakikada Azize Erdoğan kaydetti.
Millilerimiz, turnuvadaki ilk maçında Moldova'yı 3-1, ikinci maçında ise Ukrayna'yı 2-1 mağlup etmişti.
Teknik Direktör Talat Tuncel yönetimindeki Kadın U19 Milli Takımı'nın aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyordu:
ADI SOYADI |
TAKIMI |
MEVKİİ |
DOĞUM TARİHİ |
Meryem KOÇ |
Adana İdmanyurdu Spor |
Kaleci |
28.11.1996 |
Zeynep ERDOĞAN |
Fomget Gençlik ve Spor |
Kaleci |
02.04.1997 |
Ülkay KOLLU |
Herforder SV Borussia Friedenstal F:V. |
Kaleci |
26.03.1997 |
Kübra BERBER |
Derince Belediye Spor |
Defans |
01.04.1996 |
Berna YENİÇERİ |
Karadeniz Ereğli Spor |
Defans |
26.01.1996 |
Bahar GÜVENÇ |
1207 Antalya Spor |
Defans |
15.01.1997 |
Aylin DİŞLİ |
Bayer 04 Leverkusen |
Defans |
11.02.1997 |
Selin DİŞLİ |
Bayer 04 Leverkusen |
Defans |
15.04.1998 |
Esma Kevser AKSAN |
Gazikent Spor |
Defans |
08.07.1996 |
Serra ÇAĞAN |
Karşıyaka Koleji Spor |
Defans |
17.02.1997 |
Büşra DEMİRÖRS |
1207 Antalya Spor |
Orta Saha |
23.03.1997 |
Semanur AKBAŞ |
Derince Belediye Spor |
Orta Saha |
01.01.1996 |
Esra ÖZKAN |
Ataşehir Belediye Spor |
Orta Saha |
08.09.1996 |
Selin SİVRİKAYA |
Beden Eğitim ve Spor Eğitim Merkezi Spor |
Orta Saha |
01.01.1997 |
Ayşe ÖNAL |
Beden Eğitim ve Spor Eğitim Merkezi Spor |
Orta Saha |
14.02.1996 |
Remziye BAKIR |
Fomget Gençlik ve Spor |
Orta Saha |
22.02.1997 |
Ebru TOPÇU |
Karadeniz Ereğli Spor |
Orta Saha |
27.08.1996 |
Azize ERDOĞAN |
7 Eylül Gençlik Spor |
Forvet |
05.08.1996 |
Zelal BATURAY |
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Spor |
Forvet |
07.07.1996 |
Birsen YAVAŞ |
Rize Belediye Spor |
Forvet |
08.02.1996 |
Maç Programı:
TARİH-SAAT |
EV SAHİBİ |
SKOR |
MİSAFİR |
STAT |
29.07.2014 18.00 TSİ |
MOLDOVA |
1-3 |
TÜRKİYE |
VADUL LUİ VODA |
30.07.2014 18.00 TSİ |
UKRAYNA |
1-2 |
TÜRKİYE |
ZİMBRU 2 |
01.08.2014 10.30 TSİ |
ROMANYA |
0-7 |
TÜRKİYE |
ZİMBRU 2 |