TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Bayan Futbolu Paneli Adana'da yapıldı 5.05.2009
Bayan Futbolu Paneli Adanada yapıldı

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Geliştirme Merkezi, Türkiye'de Bayan Futbolu'nun yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalarına devam ediyor. 2008 - 2009 sezonunda yeniden hayata geçirilen Bayanlar Ligi'yle birlikte, bayanların futbolda daha etkin bir şekilde yer almasını amaçlayan Türkiye Futbol Federasyonu, farklı illerde düzenlenen panellerle kamuoyunu bilgilendirmeye devam ediyor.

2008 Eylül ayından itibaren başlayan ve 20 ilde yapılması planlanan 'Bayan Futbolu Paneli' 5 Mayıs 2009 tarihinde Adana'da düzenlendi. Adnan Menderes Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen panele Türkiye Futbol Federasyonu Bayan Futbolu Geliştirme Yönetmeni Erden Or, Adana İdman Yurdu Bayan Futbol Takımı Antrenörü Tevfik Işık ve Adana İdman Yurdu Milli futbolcuları Aslı Canan Sabırlı ve Sevgi Çınar katıldı.

Panelde yaptığı sunumda futbola katılmanın futbolcu olmak anlamına gelmediğini vurgulayan Erden Or "Tribünde olmak da, televizyon başında olmak da futbola dahil olmaktır. Elbette şu an 800 civarında olan bayan futbolcu sayımızı artırmak en önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor ama bizler bayanların hakem, antrenör veya seyirci olarak da futbola katılımının önemine inanıyoruz" diye konuştu.

Futbolun kolay ve her yerde oynanabilir olmasına dikkat çeken Or "Bu anlamda futbol en kolay spor dalları arasında yer alıyor. İki taştan bir kale ve bir top bile futbol oynamaya yeterli" dedi. Bayanların futbola katılımının tribünlerdeki şiddete yönelik davranışları da azaltacağını vurgulayan Or "Bunlarla birlikte erkek futbolunda doyuma ulaşan futbol ekonomisi de bayan futbolu ile yeni bir açılım şansı yakalayacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Site İçi Arama
Detaylı Arama
E- Bülten

 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.