Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu yıl 21. kez düzenlenen ve U16 Milli Takımlarının katıldığı Mercedes-Benz Ege Kupası, bugün oynanan karşılaşmalarla başladı.
A Grubu'nda yer alan U16 Milli Takımımız, Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası'nda oynanan karşılaşmada Kosova'yı 1-0 yenerek turnuvaya galibiyetle başladı. Aynı grupta Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası'nda oynanan günün diğer maçında ise İrlanda Cumhuriyeti, Tanzanya'yı 1-0 mağlup etti.
Altınordu Şenes Erzik Sahası'nda oynanan B Grubu karşılaşmalarında ise Kore Cumhuriyeti Ukrayna'yı 3-0, Arnavutluk, ise Makedonya'yı 1-0 mağlup etti.
Türkiye 1-0 Kosova
Stat: Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi
Hakemler: Efe Soysal, Eren Öksüzler, Sami Menteş
Türkiye: Emre Bilgin - Egemen Tutar, Emir Ortakaya, Necati Bilgiç, Melih Bostan (Dk.41 Adem Metin Türk), Ahmet Karademir (Dk.61 Hamza Yiğit Akman), Mahmut Afşar, Eren Taha Akgeyik (Dk.41 Ersin Yılmaz , Ulusoy Mert Kabasakal (Dk.41 Buğra Çağlıyan), Efe Birinci (Dk.41 Emir Tintiş), Yiğit Kerem
Kosova: Laurence Shala (Dk.80 Art Hoti)- Riad Jashari (Dk.70 Milot Ajeti ), Justin Gjergji, Yll Tupalla (Dk.58 Igball Jashari), Luis Hoti, Aridon Morina, Arvanit Rexhaj (Dk.80 Violent Bajrami), Etnik Bruti (Dk.70 Blendi Muji), Diar Nikqi ( Dk.80 Dlerion Avdimetaj), Levin Krasniqi, Andi Bashota (Dk.58 Klodis Muharremi)
Sarı Kart: Emir Ortakaya, Ulusoy Mert Kabasakal (Türkiye)
Goller: Dk.53 Mahmut Afşar (Türkiye)
Puan Tablosu:
21. Mercedes-Benz Ege Kupası Fikstür ve Puan Cetveli |
A GRUBU | O | G | B | M | A | Y | P | B GRUBU | O | G | B | M | A | Y | P | 1. İrlanda Cum. | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 1. Kore Cum. | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 | 2. Türkiye | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 2. Arnavutluk | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 3. Kosova | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3. Makedonya | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4. Tanzanya | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4. Ukrayna | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | |
Maç Programı:
Tarih-Saat | Grup | Takım | Skor | Takım | Stat / Yer |
15.01.2020 - 12.30 | A | İrlanda C. | 1-0 | Tanzanya | Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası - 1 |
15.01.2020 - 12.30 | B | Ukrayna | 0-3 | Kore C. | Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5 |
15.01.2020 - 15.15 | A | Türkiye | 1-0 | Kosova | Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası - 2 |
15.01.2020 - 15.15 | B | Arnavutluk | 1-0 | Makedonya | Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5 |
17.01.2020 - 12.30 | A | Kosova | - | Tanzanya | Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası - 1 |
17.01.2020 - 12.30 | B | Makedonya | - | Kore C. | Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5 |
17.01.2020 - 15.15 | A | Türkiye | - | İrlanda C. | Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası - 2 |
17.01.2020 - 15.15 | B | Ukrayna | - | Arnavutluk | Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5 |
19.01.2020 - 12.00 | A | İrlanda C. | - | Kosova | Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası - 1 |
19.01.2020 - 12.00 | B | Makedonya | - | Ukrayna | Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5 |
19.01.2020 - 14.30 | A | Tanzanya | - | Türkiye | Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası - 2 |
19.01.2020 - 14.30 | B | Kore C. | - | Arnavutluk | Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5 |
21.01.2020 - 12.00 | 7-8.'lik maçı | | | | Altınordu Doğan Emültay Sahası -3 - Suni Çim |
21.01.2020 - 12.00 | 5-6.'lık maçı | | | | Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5 |
21.01.2020 - 12.00 | 3-4.'lük maçı | | | | Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası - 1 |
21.01.2020 - 14.30 | Final | | | | Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası - 2 |