Amatör Futbol Disiplin Kurulu’nun 10.05.2023 Tarih ve 66 Sayılı
Toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.
1- Adana Vefa Spor hakkında, 02.05.2023
tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Play Off Anamur Belediye Spor – Adana
Vefa Spor müsabakasında, gerçekleşen saha olayları nedeniyle, Futbol
Disiplin Talimatı madde 52 uyarınca,
ihtar cezası verilmesine,
yapılan çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde
53 uyarınca ihtar cezası verilmesine,
2-Ozan Demir (Anamur Belediye Spor Yön.)
hakkında, 02.05.2023 tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Play Off Anamur
Belediye Spor – Adana Vefa Spor müsabakasında, rakibine yönelik hakareti
nedeniyleFutbol Disiplin Talimatı madde 41/1-b uyarınca
30 gün hak mahrumiyeti cezası
verilmesine, (03.05.2023 Tedbirli)
3- Mazıdağı Fosfat Spor hakkında,
30.04.2023 tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Baraj Maçları Mazıdağı
Fosfat Spor – Nusaybin Dicle Spor müsabakasında, gerçekleşen saha olayları
nedeniyle, Futbol Disiplin Talimatı madde 52 uyarınca
2 maç seyircisiz oynama cezası verilmesine,
yapılan çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde
53 uyarınca ihtar cezası verilmesine, takım halinde
sportmenliğe aykırı davranışta bulunmaktan Futbol Disiplin Talimatı’nın
40/1-a maddesinin takdiren ve kıyasen uygulanması yoluyla her bir sarı kart
için 400 TL ve her bir kırmızı kart için 600 TL olmak üzere
toplam
4000 TL para cezası verilmesine,
4- Musa Dönergöz (Mazıdağı Fosfat Spor
Masör) hakkında, 30.04.2023 tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Baraj
Maçları Mazıdağı Fosfat Spor – Nusaybin Dicle Spor müsabakasında, sportmenliğe
aykırı hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 36/1-c uyarınca
1 maç soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş
yasağı uygulanmasına (01.05.2023 Tedbirli)
5-Nusaybin Dicle Spor hakkında, 30.04.2023
tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Baraj Maçları Mazıdağı Fosfat Spor –
Nusaybin Dicle Spor müsabakasında, gerçekleşen saha olayları nedeniyle,
Futbol Disiplin Talimatı madde 52 uyarınca
2 maç seyircisiz oynama cezası verilmesine,
yapılan çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde
53 uyarınca ihtar cezası verilmesine,
6-Mehmet Nurullah Süleymanoğlu (Nusaybin
Dicle Spor Ant.) hakkında, 30.04.2023 tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig
Baraj Maçları Mazıdağı Fosfat Spor – Nusaybin Dicle Spor müsabakasında,
ihraç öncesi müsabakada yaşanan kavgayı başlatması nedeniyle Futbol Disiplin
Talimatı madde 45-c uyarınca 5 maç ve ihraç sonrası sportmenliğe aykırı
hareketinin yoğunluğu nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 361-c
uyarınca 2 maç olmak üzere toplamda
7 maç soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı
uygulanmasına, (01.05.2023 Tedbirli)
7- Göle Belediye Spor hakkında,
30.04.2023 tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Baraj Maçları Serhat
Ardahan Spor – Göle Belediye Spor müsabakasında, gerçekleşen saha olayları
nedeniyle, Futbol Disiplin Talimatı madde 52 uyarınca
4 maç seyircisiz oynama cezası verilmesine,
8-Serhat Ardahan Spor hakkında, 30.04.2023
tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Baraj Maçları Serhat Ardahan Spor –
Göle Belediye Spor müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı
davranışta bulunmaktan Futbol Disiplin Talimatı’nın 40/1-a maddesinin
takdiren ve kıyasen uygulanması yoluyla her bir sarı kart için 400 TL ve
her bir kırmızı kart için 600 TL olmak üzere toplam
3200 TL para cezası verilmesine,
9- Gölbaşı Belediye Spor hakkında,
30.04.2023 tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Baraj Maçları Gölbaşı
Belediye Spor – Keçiören Belediyesi Bağlum Spor müsabakasında, gerçekleşen
saha olayları nedeniyle, Futbol Disiplin Talimatı madde 52 uyarınca
1 maç seyircisiz oynama cezası verilmesine, yapılan çirkin
ve kötü tezahürat nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 53 uyarınca
ihtar cezası verilmesine, takım halinde sportmenliğe aykırı
davranışta bulunmaktan Futbol Disiplin Talimatı’nın 40/1-a maddesinin
takdiren ve kıyasen uygulanması yoluyla her bir sarı kart için 400 TL ve
her bir kırmızı kart için 600 TL olmak üzere toplam
3800 TL para cezası verilmesine,
10-Yavuz Ağbaş (Gölbaşı Belediye Spor Fut.)
hakkında, 30.04.2023 tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Baraj Maçları
Gölbaşı Belediye Spor – Keçiören Belediyesi Bağlum Spor
müsabakasında, ihraç sonrası müsabaka görevlisine yönelik
hakareti sebebiyle, çift sarı kart görmesi nedeniyle
“yer almaması gereken müsabaka dışında”
ayrıca Futbol Disiplin Talimatı madde 41/1-a uyarınca
3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine
, (toplamda 4 resmi müsabakadan men cezası),
(01.05.2023 Tedbirli)
11-Haluk Ballı (Gölbaşı Belediye Spor Yön.)
hakkında, 30.04.2023 tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Baraj Maçları
Gölbaşı Belediye Spor – Keçiören Belediyesi Bağlum Spor
müsabakasında, müsabaka görevlisine yönelik hakareti
nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 41/1-b ikinci cümle uyarınca
75 gün hak mahrumiyeti cezası ile birlikte
2000 TL para cezası verilmesine, (01.05.2023 Tedbirli)
12-Keçiören Belediyesi Bağlum Spor hakkında,
30.04.2023 tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Baraj Maçları Gölbaşı
Belediye Spor – Keçiören Belediyesi Bağlum Spor müsabakasında, gerçekleşen
saha olayları nedeniyle, Futbol Disiplin Talimatı madde 52 uyarınca
1 maç seyircisiz oynama cezası verilmesine, yapılan
çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 53
uyarınca ihtar cezası verilmesine,
13- Çimen Spor hakkında, 29.04.2023
tarihinde oynanan Kadınlar 3. Ligi Bilecik Spor – Çimen Spor müsabakasında,
müsabakada teknik sorumlu bulundurmaması nedeniyle Kadınlar
Ligi Statüsü'nün 12/2. Maddesi uyarınca ihtar cezası verilmesine,
14- Ağaköy Spor hakkında, 29.04.2023
tarihinde oynanan Kadınlar 3. Ligi Yalova Spor – Ağaköy Spor müsabakasında,
müsabakada teknik sorumlu bulundurmaması nedeniyle Kadınlar
Ligi Statüsü'nün 12/2. Maddesi uyarınca 2000 TL para cezası
verilmesine,
15- Denizli Kaplanlar Spor hakkında,
29.04.2023 tarihinde oynanması gereken Kadınlar 3. Ligi Söke Latmos
Sayrakçı Gençlik ve Spor – Denizli Kaplanlar Spor müsabakasında, aynı sezon
içerisinde “birinci defa” müsabakaya gelmeyerek talimatlara aykırı
harekette bulunulması nedeniyle Futbol Müsabaka Talimatı Madde 24/1-a ve
Kadın Ligleri Statüsü’nün 3/10. Maddesi uyarınca
3-0 hükmen mağlubiyet cezası
verilmesine ve mevcut puanlarından -3- puan silinmesine,
16- Alanya Demir Spor hakkında,
29.04.2023 tarihinde oynanan Kadınlar 3. Ligi Alanya Demir Spor – Ülküm
Spor ve Gençlik Kulübü müsabakasında, müsabakada teknik sorumlu
bulundurmaması nedeniyle Kadınlar Ligi Statüsü'nün 12/2.
Maddesi uyarınca ihtar cezası verilmesine,
17- Söke Latmos Sayrakçı Gençlik ve Spor
hakkında, 29.04.2023 tarihinde oynanan Kadınlar 3. Ligi Söke Latmos
Sayrakçı Gençlik ve Spor – Denizli Kaplanlar Spor müsabakasında, kadın
yönetici, kadın teknik sorumlu veya kadın antrenör bulundurmaması nedeniyle
Kadınlar Ligi Statüsü'nün 12/3. Maddesi uyarınca2000 TL para cezası
verilmesine,
18- İki Nisan Şengençler Spor hakkında,
29.04.2023 tarihinde oynanan Kadınlar 3. Ligi İki Nisan Şengençler Spor –
Van Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor müsabakasında, müsabakada teknik
sorumlu bulundurmamasınedeniyle Kadınlar Ligi Statüsü'nün
12/2. Maddesi uyarınca 2000 TL para cezası verilmesine,
19- Malatya Bayanlar Spor Kulübü
hakkında, 29.04.2023 tarihinde oynanan Kadınlar 3. Ligi Malatya Bayanlar
Spor Kulübü – Beykent Spor müsabakasında, müsabakada teknik sorumlu
bulundurmaması nedeniyle Kadınlar Ligi Statüsü'nün 12/2.
Maddesi uyarınca ihtar cezası verilmesine,
20- 76 Iğdır Spor Kulübü hakkında,
29.04.2023 tarihinde oynanan Kadınlar 3. Ligi Vangücü Spor Kulübü – 76
Iğdır Spor Kulübü müsabakasında, müsabakada teknik sorumlu
bulundurmaması nedeniyle Kadınlar Ligi Statüsü'nün 12/2.
Maddesi uyarınca 2000 TL para cezası verilmesine,
21-Jiyan Deniz Eslek (Sancaktepe Spor
Fut.) hakkında, 27.04.2023 tarihinde oynanan U16 Amatör Türkiye Şampiyonası
Paşabahçe Spor – Sancaktepe Spor müsabakasında, İhraç öncesi müsabaka
görevlisine yönelik fiziki müdahale içeren sportmenliğe aykırı hareketi
nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 36/5-c uyarınca 3 resmi müsabaka
müsabaka görevlisine yönelik hakareti nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı
madde 41/1-c uyarınca 3 resmi müsabaka ve ihraç sonrası
sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Futbol Disiplin
Talimatı madde 46 yollamasıyla madde 36/1-a uyarınca 1 resmi müsabaka ve
müsabaka görevlisine yönelik hakareti nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı
madde 41/1-a uyarınca 3 resmi müsabaka olmak üzere toplamda
10 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (28.04.2023 Tedbirli)
22-Salih Sağlam (Sancaktepe Spor Yön.)
hakkında, 27.04.2023 tarihinde oynanan U16 Amatör Türkiye Şampiyonası
Paşabahçe Spor – Sancaktepe Spor müsabakasında, sportmenliğe aykırı
hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 36/1-b ve madde 13
uyarınca 14 gün hak mahrumiyeti cezası
verilmesine,
(28.04.2023 Tedbirli)
23- Mengü Spor hakkında, 29.04.2023
tarihinde oynanması gereken Kadınlar 3. Ligi Çubuk Gençlik Spor – Mengü
Spor müsabakasında, müsabakaya 9 kişiden az bir kadro ile gelinmesi
suretiyle talimatlara aykırı hareketi nedeniyle Kadın Ligleri Statüsü’nün
23/6. maddesi uyarınca 3-0 hükmen mağlubiyet
cezası verilmesine,
24-Ahmet Ayata (12 Bingöl Spor Ant.)
hakkında, 02.05.2023 tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Play Off Siverek
Belediye Spor – 12 Bingöl Spor müsabakasında, ihraç sonrası sportmenliğe
aykırı hareketi sebebiyle, çift sarı kart görmesi nedeniyle
“yer almaması gereken müsabaka dışında”
ayrıca Futbol Disiplin Talimatı madde 36/1-c ve madde 13 uyarınca
1 maç soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş
yasağı uygulanmasına,
(toplamda 2 maç soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı),
(03.05.2023 Tedbirli)
25-Siverek Belediye Spor hakkında,
02.05.2023 tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Play Off Siverek Belediye
Spor – 12 Bingöl Spor müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı
davranışta bulunmaktan Futbol Disiplin Talimatı’nın 40/1-a maddesinin
takdiren ve kıyasen uygulanması yoluyla her bir sarı kart için 400 TL ve
her bir kırmızı kart için 600 TL olmak üzere toplam
2800 TL para cezası verilmesine,
26- Mustafa Bülbül (Dudullu Spor Yön.)
hakkında, 29.04.2023 tarihinde oynanan Kadınlar Süper Ligi Dudullu Spor –
Trabzonspor AŞ müsabakasında, sportmenliğe aykırı hareketinin müsabaka
görevlisine yönelik olması ve fiziki müdahale içermesi nedeniyle Futbol
Disiplin Talimatı madde 36/1-b uyarınca
21 gün hak mahrumiyeti cezası
verilmesine, (30.04.2023 Tedbirli)
27- Mert Can Yıldız (Gençlik Mimar Sinan
Spor Fut.) hakkında, 27.04.2023 tarihinde oynanan U16 Amatör Türkiye
Şampiyonası Kastamonu Yıldızları Spor – Gençlik Mimar Sinan Spor
müsabakasında, ihraç öncesi müsabaka görevlisine yönelik hakareti nedeniyle
Futbol Disiplin Talimatı madde 41/1-a uyarınca 3 resmi müsabaka ve ihraç
müsabaka görevlisine yönelik hakareti nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı
madde 41/1-a uyarınca 3 resmi müsabaka olmak üzere toplamda
6 resmi müsabakadan men cezası verilmesine,
(28.04.2023 Tedbirli)
28- Bekir Sarımehmet (Sancaktepe Spor
Yön.) hakkında, 29.04.2023 tarihinde oynanan U16 Amatör Türkiye Şampiyonası
Sancaktepe Spor – Kartal Spor müsabakasında, müsabaka görevlisine yönelik
hakareti nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 41/1-b uyarınca
75 gün hak mahrumiyeti cezası
verilmesine, (30.04.2023 Tedbirli)
29- Saruhanlı Belediye Spor hakkında,
16.04.2023 tarihinde oynanması gereken Bölgesel Amatör Lig Saruhanlı
Belediye Spor – Çeşme Belediye Spor müsabakasında, aynı sezon içerisinde
“ birinci defa” müsabakaya gelmeyerek talimatlara
aykırı harekette bulunulması nedeniyle Futbol Müsabaka
Talimatı Madde 24/1-a uyarınca
3-0 hükmen mağlubiyet cezası
verilmesine ve mevcut puanlarından -3- puan silinmesine,
30- Yakup Başkurt (Araban Belediye Spor
Fut.) hakkında, 04.05.2023 tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Play Off
Anamur Belediye Spor – Araban Belediye Spor müsabakasında, müsabaka
görevlisine yönelik hakareti nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde
41/1-a uyarınca
3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (05.05.2023 Tedbirli)
31- Mustafa Aslan (Develigücü SK Fut.)
hakkında, 01.05.2023 tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Baraj Maçları
Develigücü SK – Kayseri OSB Teknik Koleji Atletik Spor müsabakasında,
sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde
36/1-a uyarınca
1 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (02.05.2023 Tedbirli)
32- Mustafa Erçoban (Yiğitcan Çatalhüyük
Çumra Belediyespor Ant.) hakkında, 01.05.2023 tarihinde oynanan Bölgesel
Amatör Lig Baraj Maçları Yiğitcan Çatalhüyük Çumra Belediyespor – Ömeranlı
Spor müsabakasında, kırmızı kart dışında
ceza tayinine yer olmadığına, (02.05.2023 Tedbirli)
33-Ömeranlı Spor hakkında, 01.05.2023
tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Baraj Maçları Yiğitcan Çatalhüyük
Çumra Belediyespor – Ömeranlı Spor müsabakasında, takım halinde
sportmenliğe aykırı davranışta bulunulması nedeniyle kurulumuza sevk
edilmiş olsa da Futbol Disiplin Talimatı’nın 40/1-a maddesinin ilgili kulübe
uygulanma yeri olmadığından ceza tayinine yer olmadığına,
34- İki Nisan Şengençler Spor hakkında,
03.05.2023 tarihinde oynanan Kadınlar 3. Ligi Van Büyükşehir Belediyesi
Gençlik ve Spor – İki Nisan Şengençler Spor müsabakasında, üzerine atılı
eylem nedeniyle savunma istenmesine,
35- Volkan Kocagöz (Kuzey Marmara AŞ
Arnavutköy Bld. Gençlik ve Spor Ant.) hakkında, 29.04.2023 tarihinde
oynanan U17 Bölgesel Gelişim Ligi Play Off Bursa Yıldırım Spor – Kuzey
Marmara AŞ Arnavutköy Bld. Gençlik ve Spor müsabakasında, üzerine atılı
eylem nedeniyle savunma istenmesine, (30.04.2023 Tedbirli)
36- Cuma Mert İslamoğlu (Kurtuluş 1920
Spor Fut.) hakkında, 30.04.2023 tarihinde oynanan U16 Amatör Türkiye
Şampiyonası Elazığ İl Özel İdare Spor – Kurtuluş 1920 Spor müsabakasında,
sert ve ciddi faullü hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 43
birinci cümle uyarınca
2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (01.05.2023 Tedbirli)
37-Yakup Efe Kenger (Kurtuluş 1920 Spor
Fut.) hakkında, 30.04.2023 tarihinde oynanan U16 Amatör Türkiye Şampiyonası
Elazığ İl Özel İdare Spor – Kurtuluş 1920 Spor müsabakasında, müsabaka
görevlisine yönelik hakareti nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde
41/1-a ikinci cümle uyarınca
3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (01.05.2023 Tedbirli)
38-Mustafa Emre Karaca (Kurtuluş 1920 Spor
Fut.) hakkında, 30.04.2023 tarihinde oynanan U16 Amatör Türkiye Şampiyonası
Elazığ İl Özel İdare Spor – Kurtuluş 1920 Spor müsabakasında, sportmenliğe
aykırı hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 36/1-a uyarınca
1 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (01.05.2023 Tedbirli)
39- Muhammed Sonar (Batman Petrol Spor
Fut.) hakkında, 29.04.2023 tarihinde oynanan U16 Amatör Türkiye Şampiyonası
Batman Petrol Spor AŞ – Nusaybin Gençlerbirliği Spor müsabakasında, sert ve
ciddi faullü hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 43 uyarınca
2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (30.04.2023 Tedbirli)
40-Mehmet Emin Akay (Nusaybin
Gençlerbirliği Spor Fut.) hakkında, 29.04.2023 tarihinde oynanan U16 Amatör
Türkiye Şampiyonası Batman Petrol Spor AŞ – Nusaybin Gençlerbirliği Spor
müsabakasında, müsabaka görevlisine yönelik hakareti nedeniyle Futbol
Disiplin Talimatı madde 41/1-a uyarınca
3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (30.04.2023 Tedbirli)
41- Beytullah Kavuş (Yıldız Spor 45 FK
Fut.) hakkında, 29.04.2023 tarihinde oynanan U16 Amatör Türkiye Şampiyonası
Manisa Yıldız Spor 45 FK – Aliağa Futbol AŞ müsabakasında, sportmenliğe
aykırı hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 36/1-a uyarınca
1 resmi müsabakadan men cezası verilmesine,
(30.04.2023 Tedbirli)
42-Kaan Özdeş(Yıldız Spor 45 FK Yön.)
hakkında, 29.04.2023 tarihinde oynanan U16 Amatör Türkiye Şampiyonası
Manisa Yıldız Spor 45 FK – Aliağa Futbol AŞ müsabakasında, üzerine atılı
eylem nedeniyle savunma istenmesine, (30.04.2023 Tedbirli)
43- Resul Havuz (Damla Spor Yön.)
hakkında, 29.04.2023 tarihinde oynanan U16 Amatör Türkiye Şampiyonası
İnegöl Kafkas Gençlik – Damla Spor müsabakasında, üzerine atılı eylem
nedeniyle savunma istenmesine, (30.04.2023 Tedbirli)
44- Toprak Aktaş (Fethiye İdman Yurdu Spor
Fut.) hakkında, 29.04.2023 tarihinde oynanan U16 Amatör Türkiye Şampiyonası
Fethiye İdman Yurdu Spor – Çubuklu Spor müsabakasında, şiddetli hareketi
nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 43 uyarınca
3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine,
(30.04.2023 Tedbirli)
45- Emrah Umut (Güzeltepe Gençlik Spor
Ant.) hakkında, 30.04.2023 tarihinde oynanan U16 Amatör Türkiye Şampiyonası
Güzeltepe Gençlik Spor – Aliağa Futbol AŞ müsabakasında, üzerine atılı
eylem nedeniyle savunma istenmesine, (01.05.2023 Tedbirli)
46- Anamur Belediye Spor hakkında,
06.05.2023 tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Play Off Anamur Belediye
Spor – Silifke Belediye Spor müsabakasında, üzerine atılı
eylem nedeniyle savunma istenmesine,
47-Cüneyt Yağ (Anamur Belediye Spor Ant.)
hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Play Off Anamur
Belediye Spor – Silifke Belediye Spor müsabakasında, üzerine atılı eylem
nedeniyle savunma istenmesine, (07.05.2023 Tedbirli)
48-Silifke Belediye Spor hakkında,
06.05.2023 tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Play Off Anamur Belediye
Spor – Silifke Belediye Spor müsabakasında, üzerine atılı
eylem nedeniyle savunma istenmesine,
49- Yusuf Yıldırım (Dilovası Belediye
Spor Fut.) hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Baraj
Maçları Kullar 1975 Spor – Dilovası Belediye Spor müsabakasında, üzerine
atılı eylem nedeniyle
savunma istenmesine, (07.05.2023 Tedbirli)
50- Ferruh Erdoğan (Horozkent Spor Kulübü
Ant.) hakkında, 05.05.2023 tarihinde oynanan Kadınlar 1. Ligi Bağcılar
Evren Spor – Horozkent Spor Kulübü müsabakasında, üzerine atılı eylem
nedeniyle savunma istenmesine, (06.05.2023 Tedbirli)
51- Recep Göktan Koldere (Atakum Belediye
Spor Fut.) hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye
Şampiyonası Ordu Spor 1967 – Atakum Belediye Spor müsabakasında, müsabaka
görevlisine yönelik hakareti nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde
41/1-a ve madde 13 uyarınca
2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (07.05.2023 Tedbirli)
52- Jiyan Esen (Kapaklı Spor Fut.)
hakkında, 05.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası Bursa
Kestel Belediyespor – Kapaklı Spor müsabakasında, müsabaka görevlisine
yönelik hakareti nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 41/1-a uyarınca
3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (06.05.2023 Tedbirli)
53- Emrullah Bayrak (Bahçelievler Futbol
Atletik Spor Tek. Sor.) hakkında, 05.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör
Türkiye Şampiyonası Bahçelievler Futbol Atletik Spor – Harmanlık Spor
müsabakasında, sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Futbol Disiplin
Talimatı madde 36/1-c uyarınca
1 maç soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı
uygulanmasına, (06.05.2023 Tedbirli)
54- Orçun Derbay (Şabanlar Spor Fut.)
hakkında, 05.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası Altın
Saban Spor – Şabanlar Spor müsabakasında, üzerine atılı eylem nedeniyle
savunma istenmesine, (06.05.2023 Tedbirli)
55- İmdat Buğra Tan (Hisareyn Spor Fut.)
hakkında, 05.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası 1308
Osmaneli Belediye Spor – Hisareyn Spor müsabakasında, müsabaka görevlisine
yönelik hakareti nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 41/1-a ikinci
cümle uyarınca
3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (06.05.2023 Tedbirli)
56-Enes Sayid Yazıcı (Hisareyn Spor Fut.)
hakkında, 05.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası 1308
Osmaneli Belediye Spor – Hisareyn Spor müsabakasında, müsabaka görevlisine
yönelik hakareti nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 41/1-a ikinci
cümle uyarınca
3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (06.05.2023 Tedbirli)
57- Çınar Şen (Altınova Belediye Spor
Fut.) hakkında, 05.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası
Başakşehir Spor – Altınova Belediye Spor müsabakasında, müsabaka
görevlisine yönelik hakareti nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde
41/1-a ikinci cümle uyarınca
3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (06.05.2023 Tedbirli)
58- Mert Akoğlu (Altınova Belediye Spor
Fut.) hakkında, 04.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası
Gebze Spor – Altınova Belediye Spor müsabakasında, sportmenliğe aykırı
hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 36/1-a uyarınca
1 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (05.05.2023 Tedbirli)
59- Yakuphan Balçık (Balıkesir BŞB Spor
Fut.) hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası
Balıkesir Büyükşehir Belediye Spor – 1308 Osmaneli Belediye Spor
müsabakasında, sert ve ciddi faullü hareketi nedeniyle Futbol Disiplin
Talimatı madde 43 birinci cümle uyarınca
2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (07.05.2023 Tedbirli)
60-Fırat Çakmak (Balıkesir BŞB Spor Fut.)
hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası
Balıkesir Büyükşehir Belediye Spor – 1308 Osmaneli Belediye Spor
müsabakasında, müsabaka görevlisine yönelik hakareti nedeniyle Futbol
Disiplin Talimatı madde 41/1-a ikinci cümle uyarınca
3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (07.05.2023 Tedbirli)
61-Yiğit Can Akbaş (Balıkesir BŞB Spor
Fut.) hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası
Balıkesir Büyükşehir Belediye Spor – 1308 Osmaneli Belediye Spor
müsabakasında, müsabaka görevlisine yönelik hakareti nedeniyle Futbol
Disiplin Talimatı madde 41/1-a ikinci cümle uyarınca
3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (07.05.2023 Tedbirli)
62-Sergen Güven (Balıkesir BŞB Spor Fut.)
hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası
Balıkesir Büyükşehir Belediye Spor – 1308 Osmaneli Belediye Spor
müsabakasında, müsabaka görevlisine yönelik hakareti nedeniyle Futbol
Disiplin Talimatı madde 41/1-a ikinci cümle uyarınca
3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine,
(07.05.2023 Tedbirli)
63- Emin Pehlivanlar (Kepez Belediye Spor
Tek. Sor.) hakkında, 07.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye
Şampiyonası Kepez Belediye Spor – Gültepe Gençlik Spor müsabakasında,
üzerine atılı eylem nedeniyle
savunma istenmesine, (08.05.2023 Tedbirli)
64- Kemalpaşa 1923 Spor Kulübü hakkında,
06.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası Burhaniye
Belediye Spor – Kemalpaşa 1923 Spor müsabakasında, üzerine
atılı eylem nedeniyle savunma istenmesine,
65-Enes Ekrem Özelçi (Kemalpaşa 1923 Spor
Fut.) hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası
Burhaniye Belediye Spor – Kemalpaşa 1923 Spor müsabakasında, sportmenliğe
aykırı hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 36/1-a uyarınca
1 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (07.05.2023 Tedbirli)
66-Muhammed Geyik (Kemalpaşa 1923 Spor
Fut.) hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası
Burhaniye Belediye Spor – Kemalpaşa 1923 Spor müsabakasında, üzerine
atılı eylem nedeniyle
savunma istenmesine, (07.05.2023 Tedbirli)
67-Muhammed Furkan Kırkpınar (Kemalpaşa
1923 Spor Fut.) hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye
Şampiyonası Burhaniye Belediye Spor – Kemalpaşa 1923 Spor
müsabakasında,müsabaka görevlisine yönelik hakareti
nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 41/1-a uyarınca
3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (07.05.2023 Tedbirli)
68-Görkem Sevimli (Kemalpaşa 1923 Spor
Fut.) hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası
Burhaniye Belediye Spor – Kemalpaşa 1923 Spor müsabakasında, üzerine
atılı eylem nedeniyle
savunma istenmesine, (07.05.2023 Tedbirli)
69-Zorbey Erşan (Kemalpaşa 1923 Spor Fut.)
hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası
Burhaniye Belediye Spor – Kemalpaşa 1923 Spor müsabakasında, üzerine
atılı eylem nedeniyle
savunma istenmesine, (07.05.2023 Tedbirli)
70-Tunahan Çimen (Kemalpaşa 1923 Spor Fut.)
hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası
Burhaniye Belediye Spor – Kemalpaşa 1923 Spor müsabakasında, müsabaka
görevlisine yönelik hakareti nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde
41/1-a uyarınca
3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (07.05.2023 Tedbirli)
71-Alperen Şen (Kemalpaşa 1923 Spor Fut.)
hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası
Burhaniye Belediye Spor – Kemalpaşa 1923 Spor müsabakasında,müsabaka
görevlisine yönelik hakareti nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde
41/1-a uyarınca
3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (07.05.2023 Tedbirli)
72-Özay Yücel (Kemalpaşa 1923 Spor Tek.
Sor.) hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası
Burhaniye Belediye Spor – Kemalpaşa 1923 Spor müsabakasında, üzerine
atılı eylem nedeniyle
savunma istenmesine, (07.05.2023 Tedbirli)
73- Çatalca Belediye Spor
Kulübü
hakkında, 07.05.2023 tarihinde oynanan Kadınlar 2. Ligi Çatalca Belediye
Spor – Küçükçekmece Akdeniz Spor müsabakasında, üzerine atılı eylem
nedeniyle savunma istenmesine,
74- Deniz Yılmaz (Gölbaşı Belediye Spor
Fut.) hakkında, 07.05.2023 tarihinde oynanan Kadınlar 2. Ligi Bornova Hitab
Spor – Gölbaşı Belediye Spor müsabakasında, sert ve ciddi faullü hareketi
nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 43 uyarınca
2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine,
(08.05.2023 Tedbirli)
75- Neslihan Demirdöğen (Fatih Vatan Spor
Fut.) hakkında, 07.05.2023 tarihinde oynanan Kadınlar Süper Ligi Play Off
Ankara Büyükşehir Belediyesi Fomget GSK – Fatih Vatan Spor müsabakasında,
müsabaka görevlisine yönelik hakareti nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı
madde 41/1-a uyarınca
3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (08.05.2023 Tedbirli)
76- Mahmut Hanefi Erdoğdu (Karasu Spor
Yön.) hakkında, 04.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası
Boshspor – Sakarya Karasu Spor müsabakasında, üzerine atılı eylem nedeniyle
savunma istenmesine, (05.05.2023 Tedbirli)
77- Burak Geliş (Kurtköy Spor Fut.)
hakkında, 05.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası
Kurtköy Spor – Sakarya Karasu Spor müsabakasında, şiddetli hareketi
nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 43 ikinci cümle uyarınca
3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine,
(06.05.2023 Tedbirli)
78- Yiğit Emin Akyol (Gençlik Mimar Sinan
Spor Fut.) hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye
Şampiyonası Gençlik Mimar Sinan Spor – Karasamsun Spor müsabakasında,
ek hakem raporu istenmesine, (07.05.2023 Tedbirli)
79- Nuri Eren Ünsal (Gençlik Mimar Sinan
Spor Fut.) hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye
Şampiyonası Gençlik Mimar Sinan Spor – Karasamsun Spor müsabakasında,
ek hakem raporu istenmesine, (07.05.2023 Tedbirli)
80-Emre Önder (Gençlik Mimar Sinan Spor
Fut.) hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası
Gençlik Mimar Sinan Spor – Karasamsun Spor müsabakasında,
ek hakem raporu istenmesine, (07.05.2023 Tedbirli)
81-Hüseyin Eğer (Gençlik Mimar Sinan Spor
Tek. Sor.) hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye
Şampiyonası Gençlik Mimar Sinan Spor – Karasamsun Spor müsabakasında,
ek hakem raporu istenmesine, (07.05.2023 Tedbirli)
82- İlayda Karakaya (Yukatel Kayseri
Kadın Futbol Kulübü Fut.) hakkında, 05.05.2023 tarihinde oynanan Kadınlar
1. Ligi Play Off Şırnak Belediyesi Nuh Spor – Yukatel Kayseri Kadın Futbol
Kulübü müsabakasında, sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Futbol
Disiplin Talimatı madde 36/1-a uyarınca
1 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (06.05.2023 Tedbirli)
83- Enfal Keskin (Beylikbağı Spor Fut.)
hakkında, 29.04.2023 tarihinde oynanan U16 Amatör Türkiye Şampiyonası
Beylikbağı Spor – Sultanbeyli Belediye Spor müsabakasında, rakibine yönelik
saldırı eylemi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 44/1-a uyarınca
5 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (30.04.2023 Tedbirli)
84- Bedirhan Yıldırım (Beylikbağı Spor
Fut.) hakkında, 29.04.2023 tarihinde oynanan U16 Amatör Türkiye Şampiyonası
Beylikbağı Spor – Sultanbeyli Belediye Spor müsabakasında, rakibine yönelik
saldırı eylemi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 44/1-a uyarınca
5 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (30.04.2023 Tedbirli)
85- Emre Bir (Pırpır Gençlik ve Spor Ant.)
hakkında, 05.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası
Pırpır Gençlik ve Spor – Kavaklıdere Spor müsabakasında, üzerine atılı
eylem nedeniyle savunma istenmesine, (06.05.2023 Tedbirli)
86-Yavuz Sağır(Pırpır Gençlik ve Spor Tek.
Sor.) hakkında, 05.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası
Pırpır Gençlik ve Spor – Kavaklıdere Spor müsabakasında, üzerine atılı
eylem nedeniyle savunma istenmesine, (06.05.2023 Tedbirli)
87- Harun Tuncar (Yenimahalle Belediye
Spor Tek. Sor) hakkında, 07.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye
Şampiyonası Kıbrıscık Spor – Yenimahalle Belediye Spor müsabakasında,
üzerine atılı eylem nedeniyle
savunma istenmesine, (08.05.2023 Tedbirli)
88- Murat Akgül (Sivas Yol Spor Fut.)
hakkında, 04.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası Sivas
Yol Spor – Kayseri OSB Atletik Koleji Spor müsabakasında, müsabaka
görevlisine yönelik fiili müdahale içeren sportmenliğe aykırı hareketi
nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 36/5-a uyarınca 3 resmi müsabaka ve
müsabaka görevlisine yönelik hakareti nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı
madde 41/1-a ve madde 13 uyarınca 2 resmi müsabaka olmak üzere toplamda 5
resmi müsabakadan men cezası verilmesine,
(05.05.2023 Tedbirli)
89-Muhammed Yasir Ateş (Sivas Yol Spor
Fut.) hakkında, 04.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye Şampiyonası
Sivas Yol Spor – Kayseri OSB Atletik Koleji Spor müsabakasında, müsabaka
görevlisine yönelik hakareti nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde
41/1-a uyarınca
3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (05.05.2023 Tedbirli)
90- Abdülsamet Özdemir (Salihli Belediye
Spor Fut.) hakkında, 07.05.2023 tarihinde oynanan U18 Amatör Türkiye
Şampiyonası Salihli Belediye Spor – Selçuklu Belediye Spor müsabakasında,
sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde
36/1-a uyarınca
1 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (08.05.2023 Tedbirli)
91- Ağaköy Spor Kulübü hakkında,
06.05.2023 tarihinde oynanması gereken Kadınlar 3. Ligi Ağaköy Spor – Bursa
Demiryolu Spor müsabakasında, üzerine atılı eylem nedeniyle
savunma istenmesine,
92- Ali Özkan (Rusumat 4 Gençlik ve Spor
Ant.) hakkında, 07.05.2023 tarihinde oynanan Kadınlar 2. Ligi Rusumat 4
Gençlik ve Spor – 1955 Batman Belediye Spor müsabakasında, üzerine atılı
eylem nedeniyle savunma istenmesine, (08.05.2023 Tedbirli)
93- Nazife Yaman (Ümit Karan Gençlik ve
Spor Fut.) hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan Kadınlar 3. Ligi Ülküm
Spor ve Gençlik Kulübü – Ümit Karan Gençlik ve Spor müsabakasında, üzerine
atılı eylem nedeniyle
savunma istenmesine, (07.05.2023 Tedbirli)
94- Nurdeniz Temel (Ümit Karan Gençlik ve
Spor Fut.) hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan Kadınlar 3. Ligi Ülküm
Spor ve Gençlik Kulübü – Ümit Karan Gençlik ve Spor müsabakasında, müsabaka
görevlisine yönelik hakareti nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde
41/1-a ve madde 13 uyarınca
2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (07.05.2023 Tedbirli)
95-Kübra Bozan(Ümit Karan Gençlik ve Spor
Yön.) hakkında, 06.05.2023 tarihinde oynanan Kadınlar 3. Ligi Ülküm Spor ve
Gençlik Kulübü – Ümit Karan Gençlik ve Spor müsabakasında, üzerine atılı
eylem nedeniyle savunma istenmesine, (07.05.2023 Tedbirli)
96-
Bursa Soğanlı Gençlik Spor Kulübü itirazı
hakkında, ara kararın beklenmesine,
97-Sarıyer Belediye Spor Kulübü hakkında,
ara kararın beklenmesine,
98-Hayrettin Dereli(Sarıyer Belediye Spor
Kulübü Yön.) hakkında, ara kararın beklenmesine,
99-Sibel Ak Helvacıoğlu(Sarıyer Belediye
Spor Kulübü Yön.) hakkında, ara kararın beklenmesine,
100-Zehra Beyhan(Sarıyer Belediye Spor
Kulübü Fut.) hakkında, ara kararın beklenmesine,
101-Bursa Demiryolu Gençlik ve Spor Kulübü hakkında,
ara kararın beklenmesine,
102-Sakarya Kadın Futbol Kulübü itirazı hakkında,
02.04.2023 tarihinde oynanan Kadınlar 1. Ligi Sakarya Kadın Futbol Kulübü –
Ünye Gücü Futbol Kulübü müsabakasında, itirazın kabulüne,
103-Ünye Gücü Spor Kulübü hakkında,
02.04.2023 tarihinde oynanan Kadınlar 1. Ligi Sakarya Kadın Futbol Kulübü –
Ünye Gücü Futbol Kulübü müsabakasında, Kulübe tescilli olmayan futbolcu
oynatılması nedeniyle Futbol Müsabaka Talimatı madde 22-b uyarınca
3-0 hükmen mağlubiyet cezası verilmesine,
104-Teona Sukhashvili (Ünye Gücü Futbol
Kulübü Fut.) hakkında, 02.04.2023 tarihinde oynanan Kadınlar 1. Ligi
Sakarya Kadın Futbol Kulübü – Ünye Gücü Futbol Kulübü müsabakasında,
talimatlara aykırı hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 46
uyarınca 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine,
infazın 10.05.2023 tarihinden itibaren başlatılmasına,
105-Natela Tsotseria (Ünye Gücü Futbol
Kulübü Fut.) hakkında, 02.04.2023 tarihinde oynanan Kadınlar 1. Ligi
Sakarya Kadın Futbol Kulübü – Ünye Gücü Futbol Kulübü müsabakasında,
talimatlara aykırı hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı madde 46
uyarınca 2 resmi müsabakadan men cezası
verilmesine, infazın 10.05.2023 tarihinden itibaren başlatılmasına,
106-Azmihan Beslen (Ünye Gücü Futbol
Kulübü Tek. Sor.) hakkında, 02.04.2023 tarihinde oynanan Kadınlar 1. Ligi
Sakarya Kadın Futbol Kulübü – Ünye Gücü Futbol Kulübü müsabakasında,
ceza tayinine yer olmadığına,
107-Muhammet Kışla (Ünye Gücü Futbol
Kulübü Tek. Sor.) hakkında, 02.04.2023 tarihinde oynanan Kadınlar 1. Ligi
Sakarya Kadın Futbol Kulübü – Ünye Gücü Futbol Kulübü müsabakasında,
ceza tayinine yer olmadığına,
108- Yaka Gençlik ve Spor Kulübü itirazı
hakkında, 17.04.2023 tarihinde oynanan U17 Ligi (Afyon) Salar Belediye Spor
– Yaka Gençlik ve Spor müsabakasında, itirazın reddine,
109- Salar Belediye Spor hakkında,
17.04.2023 tarihinde oynanan U17 Ligi (Afyon) Salar Belediye Spor – Yaka
Gençlik ve Spor müsabakasında,
ceza tayinine yer olmadığına,
110-Mustafa Durmuş (Salar Belediye Spor
Fut.) hakkında, 17.04.2023 tarihinde oynanan U17 Ligi (Afyon) Salar
Belediye Spor – Yaka Gençlik ve Spor müsabakasında,
ceza tayinine yer olmadığına,
111-Hüseyin Durmuş (Salar Belediye Spor
Fut.) hakkında, 17.04.2023 tarihinde oynanan U17 Ligi (Afyon) Salar
Belediye Spor – Yaka Gençlik ve Spor müsabakasında,
ceza tayinine yer olmadığına,
112-İbrahim Boğa(Salar Belediye Spor Fut.)
hakkında, 17.04.2023 tarihinde oynanan U17 Ligi (Afyon) Salar Belediye Spor
– Yaka Gençlik ve Spor müsabakasında,
ceza tayinine yer olmadığına,
113-
Narlıdere Belediye Spor Kulübü itirazı
hakkında, 26.03.2023 tarihinde oynanan 1. Amatör Lig (İzmir) Gümüldür Spor
– Menderes Bld. Özdere Spor müsabakasında, başvuranın itiraz
hakkı bulunmadığı anlaşıldığından Futbol Disiplin Talimatı'nın 89/1.
maddesi gereğince itirazın usulden reddine,
114- Gümüldür Spor Kulübü itirazı
hakkında, 26.03.2023 tarihinde oynanan 1. Amatör Lig (İzmir) Gümüldür Spor
– Menderes Bld. Özdere Spor müsabakasında, başvuranın itiraz hakkı
bulunmadığı anlaşıldığından Futbol Disiplin Talimatı'nın 89/1. maddesi
gereğince itirazın usulden reddine,
115- Yusuf Çiçek (Kırkgöz Döşemealtı Spor
Yön.) itirazı hakkında, 12.04.2023 tarihinde oynanan Süper
Amatör Lig (Antalya) Kırkgöz Döşemealtı Spor – Mahmutlar Spor
müsabakasında, itirazın kısmen kabulüne, Antalya İl Disiplin
Kurulu kararının
60 gün hak mahrumiyeti cezası şeklinde düzeltilerek onanmasına,
116- Emir Kuvvet (Mürefte Spor Fut.)
itirazı hakkında, 16.04.2023 tarihinde oynanan 2. Amatör
Lig (Tekirdağ) Mürefte Spor – Tekirdağ Gençlikgücü Spor müsabakasında,
Futbol Disiplin Talimatı'nın 87/2. maddesi uyarınca süre yönünden
usulden reddine,
117-Onbir Ateş Spor Kulübü itirazıhakkında,
29.04.2023 tarihinde oynanan U15 Ligi (Ankara) Akyurt Belediye Spor – Onbir
Ateş Spor müsabakasında, itirazın reddine, Ankara İl
Disiplin Kurulu kararının onanmasına,
Karar verilmiştir.
Alper TÜRKÖZMEN
Amat.Fut.Dis.Krl.Bşk.
NOT: Amatör Futbol Disiplin Kurulukararlarına
karşı, tebliğ tarihinden itibaren yedi gün içinde, TFF Tahkim Kurulu
nezdinde itiraz edilebilir.İtiraz bedeli ile Kurulun
vermiş olduğu para cezalarının Türkiye Garanti Bankası A.Ş. 1. Levent
Ticari Şubesi 186-6297253 no’lu hesaba itiraz bedeli veya para cezası
bedelinden hangisinin olduğu açıklaması ile birlikte yatırılması
gerekmektedir. (IBAN NO: TR20 0006 2000 1860 0006 2972 53)
İtiraz dilekçesinde, iletişim bilgilerinin mutlaka yer almasına dikkat
edilmelidir.
Yukarıda yazılı karar sonuçları şekli düzeltime tabi olabilir.